Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego, ogłoszonego
na okoliczność dedykacji Nowego Kościoła w Ptaszkowej 14 maja 2016 r.

Na konkurs wpłynęło 124 prac, w tym 100 prac plastycznych i 24 prace literackie. Uczestnicy konkursu: dzieci, młodzież i dorośli wzięli do ręki pióra, pędzle, plastelinę, tekturę, bibułę, nici, kredki, tkaniny, aparat fotograficzny, a nawet cekiny.

Wszystko po to, by w dowolnej formie literackiej i plastycznej przedstawić Historię Budowy Nowego Kościoła i wielu zaskoczyło oryginalnością wykonania i ujęciem tematu. Niektóre z prac są godne podziwu i wymagały włożenia niemałego wysiłku artysty. Przez rysunki, których było najwięcej, ale też malarstwo, makiety, albumy, wiersze, prozę, krzyżówkę ukazano Nasz Nowy Kościół ? historię Jego budowy i piękna architektury.

Komisja konkursowa w składzie: Józef Kmak ? proboszcz Parafii Ptaszkowa, Maria Majcher ? dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Grybowie, Agata Brożek ? dyrektor Gimnazjum Ptaszkowa, Zofia Litawa – nauczyciel j. polskiego Gimnazjum Ptaszkowa, Marta Janas ? nauczyciel plastyki Gimnazjum Ptaszkowa, Renata Trojan ? nauczyciel plastyki ZSP (SZ.P Nr2) Ptaszkowa, po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszonymi pracami, dokonała ich oceny i wyłoniła laureatów w poszczególnych grupach wiekowych.

Prace plastyczne

I Kategoria ? Przedszkolaki (miejsca)

  1. Zuzanna Poręba
  2. Zuzanna Toczek
  3. Karol Ptaszkowski

II Kategoria kl. I-III (miejsca)

  1. Katarzyna Ptaszkowska
  2. Jakub Michalik
  3. Amelia i Łukasz Zielińscy

Wyróżnienia:

  1. Eryk Siedlarz
  2. Marcin SIedlarz

III Kategoria kl. IV-VI (miejsca)

  1. Karolina Krok
  2. Karolina Stojda
  3. (ex aequo) Krzysztof Kiełbasa i Aleksandra Skoczeń

Wyróżnienia:

  1. Paulina Skraba
  2. Martyna Konior

IV Kategoria Dorośli (miejsca)

  1. Teresa Michalik
  2. (ex aequo) Janusz Rola i Justyna Pietrzak

VI Kategoria Prace przestrzenne (miejsca)

  1. Aleksandra Ptaszkowska
  2. Patrycja Tokarz
  3. Karolina i Natalia Kiełbasa

Wyróżnienia:

  1. Agnieszka Pałubiak
  2. Aleksandra Smoła

VII Kategoria Gimnazjum (miejsca)

  1. (ex aequo) Zuzanna Rysiewicz i Jakub Poręba
  2. Faustyna Siedlarz
  3. Magdalena Poręba

Wyróżnienia:

  1. Aleksandra Frączek
  2. Aleksandra Król

Prace Literackie

I Kategoria kl. IV-VI (miejsca)

Poezja

  1. Aleksandra Ptaszkowska
  2. Dawid Frączek
  3. Natalia Kiełbasa

Proza

  1. Katarzyna Król
  2. Adrian Wojtarowicz
  3. Kamil Kiełbasa

Wyróżnienia:

  1. Piotr Bochenek
  2. Wiktoria Górska
  3. Anita Waligóra

II Kategoria Gimnazjum

Proza

  1. Aleksandra Frączek

III Kategoria dorośli

Poezja

  1. Stanisław Rola

Laureaci konkursu otrzymali albumy, które wręczył wraz z okolicznościowymi dyplomami ksiądz Józef Kmak – proboszcz parafii podczas festynu parafialnego.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają okolicznościowe dyplomy i drobne upominki w swoich macierzystych szkołach.

Konkurs organizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia Ptaszkowa i Biblioteka Parafialna, we współpracy z lokalnymi szkołami.

Nagrody ufundował Urząd Gminy w Grybowie, za które serdecznie dziękujemy.

Organizator gorąco dziękuje księdzu proboszczowi, za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, komisji oceniającej, wszystkim uczestnikom za włączenie się do konkursu, a nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za podjęcie tematu i pomoc.

Wszystkie prace można oglądać w lokalu Biblioteki, gdzie została zorganizowana wystawa pokonkursowa, czynna do 31 maja 2016 r. w godzinach pracy placówki.

Gratulujemy talentów literackich i plastycznych!

Maria Kogut

Wiersz p. Stanisława Roli: Wiersz_Kosciol (pdf)

Komentarze z Facebooka

Komentarz


Comments are closed