Gminny Ośrodek Kultury - Filia w Ptaszkowej


Strona poświęcona aktualnym wydarzeniom związanym z działalnością Wiejskiego Domu Kultury w Ptaszkowej - organizowanych przez niego imprezach, konkursach itp.

Informacje o działalności WDK - status prawny, historia, imprezy...


Aktualności:
Zimowa rywalizacja - 2011-02-27
Konkurs ozdób choinkowych - 2010-12-13
Ptaszkowa w dożynkach gminnych w Cieniawie - 2010-09-05
X Turniej Gmin Beskidu Sądeckiego - 2010-08-21
XIII Krajowy Turniej Sołtysów w Wąchocku - 2010-06-26
V Konkurs plastyczny na najładniejszą Laurkę na Dzień Matki 2010-05-26
Konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną - 2010-03-30
Konkurs Palm Wielkanocnych - 2010-03-28
Feryjna rywalizacja - 2010-02-24
Karnawał Góralski w Bukowinie - 2010-02-11
VI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych - Mystków 2009
XVIII Gminny Przegląd Kolędniczy "Gródek 2010" - 2010.01-09
Gminny Turniej Gry w Bilard - 2009
Wakacyjny Turniej Gry w Bilard - 2009
Dożynki Gminne - Siołkowa 2009
Więcej...

2 lutego 2014

II miejsce grupy młodzieżowej "Z Gwiazdą" podczas XVII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH GRUP KOLĘDNICZYCH "PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE"

Na ostatnim etapie rywalizacji grup kolędniczych w swojej kategorii Wysokie II miejsce zajęła grupa młodzieżowa „Z Gwiazdą” reprezentująca GOK Grybów Filia Ptaszkowa. Grupa występowała w ostatnią niedzielę 2 lutego na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu w ramach Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. W sobotę i niedzielę zaprezentowało się kilkuset młodych artystów. Zajmując drugie miejsce nasza grupa otrzymała nagrodę pieniężna w wysokości 500 zł. Wysokim drugim miejscem nasza młodzieżowa grupa kolędnicza zakończyła swoje tegoroczne występy. Gratulujemy udanych występów. Przypomnieć należy, że reprezentująca GOK Grybów Filia Ptaszkowa grupa dorosłych "Z gwiazdą" wystąpi w najbliższy czwartek 6 lutego podczas Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.

M.Motyka
24 stycznia 2014:

III Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek obszaru LDG "Korona Sądedcka"

Grupa młodzieżowa "Z gwiazdą" zajęła pierwsze miejsce w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek obszaru LDG „Korona Sądedcka”, który odbył się w dniu 21 stycznia w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. W przeglądzie wzięło udział 11 grup z gminy Chełmiec, Kamionka Wielka i Grybów. Zdobywając pierwsze miejsce w przeglądzie grupa otrzymała cenną nagrodę w postaci aparatu fotograficznego.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

M.Motyka
24 stycznia 2014

Grupy Kolędnicze z Ptaszkowej podczas Sądeckiego Kolędowania

W dniach 18-19 stycznia w Mystkowie odbył się X Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych SADECKIE KOLĘDOWANIE. Podczas przeglądu Ptaszkową reprezentowało dwie grupy, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach gminnych tj. "Z gwiazdą" dorosłych oraz "Z gwiazdą" młodzieży. Obydwie grupy zajęły w sowich kategoriach wiekowych drugie miejsca i zdobyły nagrody pieniężne. Dorośli ponadto zostali zakwalifikowani na Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych "Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej. Na zakończenie Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych wystąpili uczniowie, którzy w ramach szkółki muzykowania ludowego pobierający lekcje gry na skrzypcach i kontrabasie w GOK Grybów Filia Ptaszkowa u instruktora Józefa Trojana.

Informacje o przeglądzie na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej

M.Motyka
7 stycznia 2014

Gminny Przegląd Kolędniczy "Cieniawa 2014"

W dniu 6 stycznia br. w Cieniawie odbył się kolejny Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły dwie grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej tj: młodzieżowa grupa "Z Gwiazdą" w składzie Adam Chronowski, Patryk Wi-dlak, Artur Patej, Michał Pazgan, Szymon Ptaszkowski i Maksymilian Motyka oraz grupa kolędnicza dorosłych "Z Gwiazdą" w składzie: Krzysztof Janus, Zdzisław Kogut, Daniel Mi-chalik, Artur Patej, Marian Michalik, Piotr Michalik i Wincenty Michalik. Grupę dorosłych przygotowali Stanisław Król i Magdalena Motyka. Grupę młodzieżową przygotowała Magdalena Motyka. Obydwie grupy zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Tym samym zakwalifikowały się do udziału w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w Mystkowie.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

M.Motyka
15 września 2013

Odpust Parafialny oraz Dożynki Gminne w Ptaszkowej

15 września w Ptaszkowej obchodzono uroczystość Odpustu Parafialnego, połączonego z Dożynkami Gminnymi. Suma Odpustowa została odprawiona pod przewodnictwem Ks. prałata Józefa Babicza, duszpasterza rolników diecezji tarnowskiej a na co dzień proboszcza parafii Marcinkowice k/Nowego Sącza.

Organizatorem Dożynek był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej oraz Sołectwo Ptaszkowa. Gospodarzem Dożynek był Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybów. Starościną - Pani Lucyna Kmak, a Starostą Pan Marian Kruczek Sołtys Ptaszkowej.
Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich Rolników z terenu Gminy Grybów.

Po zakończonej Mszy Św. na scenie zaprezentowały się grupy dożynkowe z następujących miejscowości - "Echo Jaworza" z Ptaszkowej, następnie z Siołkowej, Kąclowej, Florynki, Wawrzki, Cieniawy, Polnej, Krużlowej, Gródka, Binczarowej oraz Starej Wsi. Ponadto w czasie Dożynek wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Ptoszkowioki" działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Ptaszkowej.

W trakcie występów Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok oraz Ks. Proboszcz Parafii w Ptaszkowej Józef Kmak dokonali wręczenia nagród uczestnikom Gminnego konkursu plastycznego pt. "Zwyczaje dożynkowe Gminy Grybów". Konkurs zorganizowała Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Ptaszkowej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej częstowały kołaczem, ciastami, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi.

Podczas Dożynek czynna była w budynku Biblioteki wystawa prac z konkursów: "Zwyczaje dożynkowe Gminy Grybów" oraz "Od ziarnka po kromkę chleba".

Imprezę zaszczycili Pan Stanisław Kogut Senator RP, Pan Andrzej Romanek Poseł na Sejm RP, Radni Rady Powiatu Nowosądeckiego Pan Antoni Poręba oraz Pan Stanisław Wanatowicz, Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Pan Jan Radzik, Przewodniczący Rady Miasta Grybowa Pan Józef Krok.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnych Dożynek składa się serdeczne podziękowanie.


Galerie z uroczystości w dwóch częściach:

Suma Odpustowa:

Występy dożynkowe:

Pieśń "O Maryjo Piękna Pani..." (z tekstem) w wykonaniu zespołu "Echo Jaworza":


7 lipca 2013

XX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2013"

W niedzielę, 7 lipca na placu obok Domu Kultury w Ptaszkowej odbył się XX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej Ptaszkowa 2013. W Przeglądzie wystąpiło 11 grup z Gminy Grybów, w tym dwie z Ptaszkowej: SCHOLA oraz zespół MIRIAM. Tradycyjnie każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę. Dla wszystkich były zimne napoje, ciastka oraz kiełbasa z grilla. Były też Papieskie kremówki. W tym roku kolejny już raz przegląd nie miał charakteru konkursu. Na zakończenie przeglądu dla wszystkich zatańczył działający przy GOK Grybów filia Ptaszkowa zespół ONE TWIST. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej, Parafia Ptaszkowa oraz sołectwo Ptaszkowa.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przeprowadzenie przeglądu składamy podziękowanie.

Zdjęcia z przeglądu w galerii:

29 marca 2013

Konkurs na pisankę wielkanocną

27 marca br. w Ptaszkowskiej Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie odbył się tradycyjny konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną. Komisja konkursowa w składzie:
dokonała oceny i klasyfikacji wykonanych pisanek. Klasyfikacja przedstawia się następująco: Dwa równorzędne I miejsca: Trzy równorzędne II miejsca: Trzy równorzędne III miejsca: Wyróżnienia otrzymują:
Wykonane pisanki można zobaczyć na zdjęciach w Galerii:

Tekst i foto: M.Motyka24 marca 2013

Konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych 2013

W niedzielę palmową 24 marca br. po mszy św. o godz. 10.00 w zimowej scenerii odbył się konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Komisja konkursowa w składzie:
 1. Pani Anna Pieróg
 2. Pani Krystyna Serafin
 3. Pani Lucyna Kmak
 4. Pani Marta Święs

wyłoniła zwycięzców w konkursie i przyznała:
Nagrody książkowe ufundowaną przez księdza proboszcza Józefa Kmaka komisja przyznała najmłodszym uczestnikom tj. Katarzyna Gołyźniak i Karol Michalik. Nagrody uczestnikom konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wyników. Podziękowania składamy księżom katechecie Bogusławowi, który zapewnił nagłośnienie oraz komentarz konkursu a także księdzu proboszczowi.

Zdjęcia z konkursu w galerii:

Tekst i foto: M.MotykaGminny Przegląd Kolędniczy "Cieniawa 2013"

5 stycznia br. w Cieniawie odbył się kolejny Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły trzy grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej: dziecięca grupa "Z Gwiazdą" w składzie bracia: Marcin, Sylwester, Patryk Widlak, bracia Bartłomiej i Michał Pazgan oraz Sebastian Hajduga, młodzieżowa grupa "Z Szopką" w składzie: Wojciech Bochenek, Adam Chronowski i Maksymilian Motyka oraz grupa kolędnicza dorosłych "Trzej królowie" w składzie: Wiesław Janus, Zdzisław Kogut i Wincenty Michalik. Grupę dorosłych przygotowali Stanisław Król i Magdalena Motyka. Grupę dziecięcą i młodzieżową przygotowała Magdalena Motyka. Grupa dziecięca z"Z Gwiazdą" oraz grupa dorosłych zakwalifikowana została do udziału w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w Mystkowie. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.Tekst i foto: M.Motyka19 sierpnia 2012

Wakacyjny Turniej Piłkarski

W ramach akcji Lato z GOK Filia Ptaszkowa 2012 w dniu 17 sierpnia odbył się Wakacyjny Turniej Piłkarski. Był to pierwszy turniej na boisku oddanym do użytkowania tuż przed wakacjami, które zlokalizowane jest obok budynku GOK.
W turnieju piłkarskim wystartowały cztery drużyny z Ptaszkowej. Zawodników do ambitnej gry zagrzewały grupy taneczne AKIKA i ONE TWIST, które prezentowały swoje układy choreograficzne. Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą turnieju została drużyna, której kapitanem był Kamil Kogut. Drugie miejsce zajęła drużyna Artura Krupczaka. Trzecie miejsce zajęła drużyna Kamila Ptaszkowskiego. Czwarte miejsce zajęła drużyna Patryka Widlaka. Turniej sędziował sędzia Tomasz Stojda.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju. Kolejne rozgrywki już wkrótce.

Zdjęcia z turnieju w Galerii.

Tekst i foto: M.Motyka17 czerwca 2012

XIX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2012"

W dniu 17 czerwca (niedziela) o godzinie 15.00 przy pięknej upalnej pogodzie pod wyciągiem w Ptaszkowej odbył się XIX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2012". W Przeglądzie wystąpiło 10 grup z Binczarowej, Cieniawej, Gródka, Stare Wsi, Krużlowej Polnej oraz Schola z Ptaszkowej. Każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę. Dla wszystkich były zimne napoje, ciastka oraz kiełbasa z grila. Były też Papieskie kremówki.

W tym roku przegląd nie miał charakteru konkursu. Przed oficjalnym rozpoczęciem Przeglądu dla wszystkich zatańczył zespół ONE TWIST a na zakończenie grupa AKIKA. Zespoły działają przy GOK Grybów filia Ptaszkowa.

Organizatorem Przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej oraz Parafia Ptaszkowa.


Zdjęcia z przeglądu do oglądnięcia w Galerii:

Tekst i foto: M.Motyka26 maja 2012

VI Konkurs plastyczny na najładniejszą "Laurkę na Dzień Matki i Dzień Ojca"

25 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą "Laurkę na Dzień Matki i Dzień Ojca". Komisja konkursowa w składzie: dokonała oceny dostarczonych prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Uczestnicy zostaną telefonicznie poinformowani o terminie odbioru nagród.

Prace można zobaczyć w galerii:


4 kwietnia 2012

Konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną

4 kwietnia br. w Ptaszkowskiej Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie odbył się tradycyjny konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną.
Komisja konkursowa w składzie: dokonała oceny i klasyfikacji wykonanych pisanek. Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Wszystkie prace można zobaczyć w galerii:

1 kwietnia 2012

Konkurs Palm Wielkanocnych

Tradycyjnie w niedzielę palmową 1 kwietnia br. po mszy św. o godz. 10.00 odbył się konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych. Tym razem ze względu na panujące zimowe warunki atmosferyczne został przeprowadzony w Sali domu parafialnego. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Komisja konkursowa w składzie:
 1. Pani Anna Pieróg - nauczycielka plastyki,
 2. Pani Marta Janas - nauczycielka plastyki
 3. Pani Magdalena Motyka - instruktor GOK
wyłoniła zwycięzców w konkursie i przyznała:
 1. Dwa równorzędne I miejsca:
  • Agata Michalik wraz z rodziną
  • Maria Karolska wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich
 2. Dwa równorzędne II miejsca:
  • Bożena Michalik wraz z rodziną
  • Klasa IV i III Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej
 3. Trzy równorzędne III miejsce:
  • Agnieszka Radzik z rodziną
  • Regina Stokłosa z rodziną
  • Anna Radzik z rodziną
 4. Wyróżnienia otrzymują:
  • Agata Niepsuj
  • Grzegorz Gruca
  • Magda Górska
  • Magda Michalik
  • Lucyna Kmak i Szymon Janusz

Nagrody książkowe ufundowaną przez księdza proboszcza Józefa Kmaka komisja przyznała najmłodszym uczestnikom tj. Zuzia Toczek ( 2 lata) i Szymon Janusz (3 lata). Nagrody uczestnikom konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wyników. Szczególne podziękowania składamy księżom katechecie Bogusławowi, który zapewnił nagłośnienie oraz komentarz konkursu a także księdzu proboszczowi oraz rekolekcjoniście.
Zdjęcia w galerii:


13 stycznia 2012

VI Konkurs na najładniej udekorowaną świątecznie posesje 2012 rozstrzygnięty

W dniu 13 stycznia br. komisja konkursowa w składzie Marian Kruczek - sołtys wsi Ptaszkowa, Piotr Chronowski - administrator strony internetowej www.ptaszkowa.pl oraz Magdalena Motyka - instruktor Gminnego Ośrodka Kultury filia w Ptaszkowej, po obejrzeniu zgłoszonych do konkursu posesji stwierdziła, że wszystkie posesje były bardzo pięknie oświetlone. Jednak ze względu na wymogi regulaminu nagrodami można wyróżnić tylko trzy najlepsze posesje. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Nagrody będą do odbioru w GOK Filia Ptaszkowa. O terminie odbioru nagród laureaci zostaną poinformowani telefonicznie. Zwycięzcom gratulujemy.
Zdjęcia zgłoszonych posesji w Galerii

Foto: PCh, tekst: M.Motyka

Do góry

10 stycznia 2012

XVII Gminny Przegląd Kolędniczy "Gródek 2012"

7 stycznia br. w Gródku odbył się XVII Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły dwie grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej: Dziecięca grupa "Trzej królowie" w składzie Adam Chronowski, Krzysztof Janusz i Maksymilian Motyka oraz Grupa Kolędnicza dorosłych "Z Gwiazdą" w składzie: Wiesław Janus, Lucjan Janus, Krzysztof Janus, Zdzisław Kogut, Marian Michalik, Wincenty Michalik i Janusz Rolka. Dziecięca grupa zajęła drugie miejsce a grupa dorosłych miejsce pierwsze.Gratulujemy osiągniętych wyników!

Galeria zdjęć z przeglądu:

Foto i tekst: M.Motyka

Do góry


29 sierpnia 2011

Ptaszkowa na Dożynkach Gminnych w Kąclowej

W niedzielę 28 sierpnia w Kąclowej Mszą Świętą sprawowaną w miejscowym kościele o godzinie 11.00 rozpoczęły się Gminne Dożynki. Po mszy świętej nastąpił przemarsz wszystkich uczestników dożynek przed Dom Kultury gdzie odbyły się prezentacje wieńców dożynkowych. W gminnych dożynkach zaprezentowało się 10 wieńców wykonanych przez poszczególne miejscowości gminy Grybów. Ptaszkową w dożynkach reprezentowała grupa "Echo Jawaorza", która przedstawiła swój program. Występ naszej grupy nagrodzony został gromkimi brawami. W tym roku podczas Gminnych dożynek nie było konkursu. Dziękujemy wszystkim występującym w prezentacji wieńca za godne reprezentowanie naszej miejscowości.

Foto i tekst: M.Motyka

Do góry


3 lipca 2011

XVIII Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2011" "W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II - Papieżowi Wielkiemu Pielgrzymowi"

W dniu 3 lipca 2011 roku (niedziela) o godzinie 15.00 pomimo padającego deszczu w wiacie pod wyciągiem w Ptaszkowej odbył się XVIII Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2011", którego tegorocznym hasłem było: "W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II - Papieżowi Wielkiemu Pielgrzymowi". W Przeglądzie wystąpiło 11 grup w tym trzy grupy z Ptaszkowej. Każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę. Dla wszystkich była gorąca herbata oraz kiełbasa z grila. Były też Papieskie kremówki. W tym roku przegląd nie miał charakteru konkursu. Na zakończenie Przeglądu dla wszystkich zatańczył zespół AKIKKA. Wszystkim wykonawcom przyglądał się Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybow wraz Przewodniczącym Rady Gminy Grybów Janem Radzikiem oraz sołtysem wsi Ptaszkowa Marianem Kruczkiem. Nagrodę dla najstarszego uczestnika ufundował sołtys a dla najmłodszych ksiądz proboszcz. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej oraz Parafia Ptaszkowa.

Foto i tekst: M.Motyka

Do góry


2-3 lipca 2011

"Echo Jaworza" na XX Biesiadzie w Sądeckim Bartniku

Grupa "Echo Jaworza" działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie Filia Ptaszkowa w dniu 2 lipca br. o godzinie 19.00 wystąpiła ze swoim programem podczas XX Biesiady w Bartniku. Natomiast dniu 3 lipca podczas Biesiady zaprezentował się Adam Tokarz opowiadając o Ptaszkowej na wesoło. Na zdjęciach można obejrzeć występy naszych przedstawicieli.

Foto i tekst:

Do góry


17 czerwca 2011

Sukces grupy tanecznej AKIKKA

Niespodziewanym sukcesem zakończył się udział grupy tanecznej AKIKKA w Gminnym Turnieju Tańca Nowoczesnego Let's Dance, który odbył się w dniu 16 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi. Grupa AKIKKA reprezentująca GOK Filia Ptaszkowa zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając najwyższe miejsce to jest Grand Prix. Mimo, że ze względu na wycieczki szkolne skład grupy uległ w ostatniej chwili malej zmianie. Jednak intensywne przygotowania do turnieju dały efekt w postaci (dlatego niespodziewanej) najwyższej ilości przyznanych punktów. Gratulujemy!
Galeria we flashu


M.Motyka

Do góry


26 maja 2011

VI Konkurs Plastyczny na "Najładniejszą Laurkę na Dzień Matki"

25 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą "Laurkę na Dzień Matki". Komisja konkursowa w składzie:
 • Pani Kazimiera Górska
 • Pani Agata Niepsuj
 • Pani Maria Kowalska
 • Pani Aneta Janusz
dokonała oceny dostarczonych prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
 • Kategoria wiekowa dzieci od 4-9 lat
  I miejsce:
  • Wiktoria Michalik 8 lat
  • Matusz Królak 9 lat
  II miejsce
  • Małgosia Majerska 4 lata
  • Adaś Janusz 7 lat
  III miejsce
  • Patrycja Kiełbasa 5 lat

 • Kategoria wiekowa dzieci 10-12 lat:
  I miejsce
  • Justyna Martuszewska 10 lat
  • Paulina Kiełbasa 12 lat
  II miejsce
  • Arkadiusz Janusz 12 lat
  • Maksymilian Motyka 12 lat
  III miejsce
  • Łukasz Poręba 12 lat
  • Natalia Ptaszkowska 12 lat
  • Adrian Kogut 12 lat
 • Kategoria wiekowa dzieci 13-16 lat:
  I miejsce
  • Magdalena Królak 14 lat
  • Angelika Skraba 15 lat
  II miejsce
  • Aleksandra Majerska 13 lat
  • Karolina Krupczak 13 lat
  III miejsce
  • Dominika Krupczak 16 lat
  • Małgorzata Poręba 16 lat

  Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Uczestnicy zostaną telefonicznie poinformowani o terminie odbioru nagród.
Galeria we flashu


M.Motyka

Do góry


19 kwietnia 2011

Konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną 2011

We wtorek 19 kwietnia br. w Ptaszkowskiej Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie odbył się tradycyjny konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną.
Komisja konkursowa w składzie:

 • Pani Marta Janas - nauczycielka plastyki SP 1
 • Pani Anna Pieróg - nauczycielka plastyki SP 2

Dokonała oceny i klasyfikacji wykonanych pisanek.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:

 • Trzy równorzędne I miejsca:
  • Kaludia i Weronika Poręba
  • Angelika Skraba
  • Ola Majerska

 • Trzy równorzędne II miejsca:
  • Michałem Zieliński i Karol Radzik
  • Paulina Kiełbasa
  • Wiktoria Michalik

 • Trzy równorzędne III miejsca:
  • Dominika Krupczak
  • Małgosia Poręba
  • Łukasz Poręba

 • Wyróżnienia otrzymują:
  • Karolina Krupczak
  • Maksymilian Motyka
  • Patrycja Tokarz
  • Kinga i Agnieszka Gucwa
  • Magdalena Królak

Wykonane pisanki można zobaczyć na zdjęciach

Galeria we flashu


M.Motyka

Do góry


17 kwietnia 2011

Konkurs Palm Wielkanocnych

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową 17 kwietnia br. po mszy św. o godz. 10.00 odbył się konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Komisja konkursowa w składzie:

 1. Pani Anna Pieróg - nauczycielka plastyki,
 2. Pani Marta Janas - nauczycielka plastyki
 3. Ksiądz Józef Kmak - Proboszcz Parafii Ptaszkowa
wyłoniła zwycięzców w konkursie i przyznała:
 • Dwa równorzędne I miejsce:
  • Karol Michalik
  • Rodzina Michalików - Michał, Marcin, Marta, Mateusz, Marek
 • Dwa równorzędne II miejsce:
  • KGW Ptaszkowa
  • Małgorzata i Łukasz Poręba
 • Trzy równorzędne III miejsce:
  • Grupa dziewcząt "AKIKA"
  • Kamila Stokłosa
  • Kuba i Piotr Radzik
 • Wyróżnienia otrzymują:
  • Piotr Michalik
  • Katarzyna Kmak
  • Anna Gadzina
  • Agata Niepsuj
  • Marzena Głód

  Nagrody książkowe ufundowaną przez księdza proboszcza Józefa Kmaka komisja przyznała najmłodszemu uczestnikowi tj. Karolowi Michalik i najstarszemu to jest Eugeniuszowi Michalik. Wszystkie nagrody uczestnikom konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy!


  M.Motyka

  Do góry


  27 lutego 2011

  Zimowa rywalizacja

  Młodzież i dzieci odwiedzająca od połowy stycznia do końca lutego Gminny Ośrodek Kultury Filia w Ptaszkowej mogła uczestniczyć w sportowej rywalizacji uczestnicząc w rozgrywkach w bilard, warcaby, cymbergaj oraz piłkarzyki stołowe. Rozgrywki w bilard prowadzone były również poza Ptaszkową gdyż w ramach zorganizowanej wycieczki feryjnej wszyscy odwiedzający świetlice GOK Filia Ptaszkowa autokarem w dniu 4 lutego udali się na rozgrywki do klubu UFO w Nowym Sączu. Kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:

  Zimowy Turniej gry w bilard od 16 lat:
  1 miejsce Kamil Michalik
  2 miejsce Wojciech Ćwiklik
  3 miejsce Paweł Skraba

  do 16 lat ta sama kategoria:
  1 miejsce Karol Kumor
  2 miejsce Mateusz Majda
  3 miejsce Patryk Widlak

  ZIMOWY TERNIEJ GRY SKOCZKI:
  1 miejsce Karolina Krupczak
  2 miejsce Aleksandra Majerska
  3 miejsce Angelika Skraba

  ZIMOWY TYRNIEJ GRY W SZACHY:
  1 miejsce Karol Kumor
  2 miejsce Mateusz Majda
  3 miejsce Karolina Krupczak

  ZIMOWY TURNIEJ GRY W CYMBERGAJ:
  1 miejsce Michał Cyz
  2 miejsce Patryk Wysowski
  3 miejsce Karol Kumor

  ZIMOWY TURNIEJ GRY W WARCABY:
  1 miejsce Karol Kumor
  2 miejsce Przemysław Pancerz
  3 miejsce Michał Cyz
  3 miejsce Katarzyna Pazgan

  ZIMOWY TURNIEJ GRY W PIŁKARZYKI:
  1 miejsce Karol Kumor
  2 miejsce Przemysław Pancerz
  3 miejsce Angela Skraba
  3 miejsce Karolina Krupczak

  Najlepszym zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe trofea.

  M.Motyka

  Do góry


  23 grudnia 2010

  Konkurs ozdób choinkowych

  Młodzież i dzieci odwiedzające w okresie przedświątecznym Ptaszkowską filie Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie mogła nauczyć się wykonywania ozdób choinkowych metodą tradycyjną. Przez kilka dni trwały warsztaty mające na celu pokazanie różnych technik wykonywania ozdób choinkowych. Podczas kilkudniowych warsztatów powstały prace, które wzięły udział w konkursie i zostały ocenione w przez komisje w składzie Małgorzata Wajda i Magdalena Motyka.
  I miejsce zajęły prace wykonane przez Aleksandrę Majorską i Karolinę Krupczak. II miejsce zajęły prace wykonane przez Angelike Skrabę a III miejsce prace wykonane przez Karolinę Michalik, Małgosie Majerską oraz Maksymiliana Motykę. Wykonane i oceniane prace można obejrzeć na zdjęciach oraz na choinkach w domach autorów prac.


  M.Motyka

  Do góry


  5 września 2010

  Jakie żniwa takie dożynki - Ptaszkowa w dożynkach gminnych w Cieniawie

  W niedzielę 5 września br. w Cieniawej odbyły się dożynki gminne . W dożynkach gminnych wzięła udział grupa "Echo Jaworza" reprezentująca Ptaszkową. Msza święta sprawowana na stadionie sportowym w Cieniawej przez księdza Bolesława Bukowca dziekana dekanatu Grybowskiego rozpoczęła dożynki. Niestety ze względu na trudne warunki pogodowe (chłód oraz opady deszczu) nie odbyły się prezentacje grup dożynkowych. Wszyscy uczestnicy mszy świętej chronili się od deszczu pod wiatami i namiotami. Komisja konkursowa poddała jedynie ocenie wykonane wieńce dożynkowe. Wieniec z naszej miejscowości zajął pierwsze miejsce. Pogoda płatała w tym roku figle rolnikom podczas żniw. Nie sprzyjała ona też organizatorom gminnych dożynek. Można więc stwierdzić, że jakie żniwa takie dożynki. Na zdjęciach można zobaczyć nasz wieniec


  M.Motyka

  Do góry


  21 sierpnia 2010

  X Turniej Gmin Beskidu Sądeckiego

  21 sierpnia br. Ptaszkowa reprezentowała gminę Grybów podczas Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego, który odbył się w Nowym Sączu w miasteczku rowerowym podczas IX Mistrzostw Nowego Sącza w Grillowaniu.
  Walory przyrodnicze i turystyczne Ptaszkowej śpiewem, tańcem oraz potrawami regionalnymi prezentowały zespół "Echo Jaworza" grupa taneczna "AKIKA" oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Prócz występów artystycznych w ramach rywalizacji m.in. układano panoramę Nowego Sącza z puzzli, budowano basztę zamku z kartonów, a jedno z zadań zręcznościowych polegało na "prawidłowym i szybkim przetransportowaniu turysty ukąszonego przez żmiję ze szlaku do punktu medycznego".
  W ostatecznym rozrachunku nasza reprezentacja zajęła I miejsce pokonując między innymi reprezentacje Nowego Sącza, Kamionki Wielkiej, Korzennej, Rytra i Starego Sącza.
  Uczestników rywalizacji dopingowali ks. Proboszcz wraz z sołtysem Ptaszkowej. Wieczorem ekipa powróciła do swojej miejscowości z okazałym pucharem oraz nagrodą finansową w wysokości 1.000 zł.


  M.Motyka

  Do góry


  26 czerwca 2010

  XIII Krajowy Turniej Sołtysów w Wąchocku

  W sobotę 26 czerwca zespół regionalny "Echo Jaworza" działający przy GOK Grybów - Filia w Ptaszkowej wraz z księdzem proboszczem Józefem Kmakiem oraz sołtysem Marianem Kruczkiem wziął udział w "XIII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku". Podczas występu "Echa Jaworza" zostały zaprezentowane tradycyjne przyśpiewki i piosenki z naszego regionu, zaprezentowana został także Ptaszkowa. Kawały o Ptaszkowej opowiadał zwycięzca wielu mistrzostw w opowiadania kawałów o Ptaszkowej i sołtysie Adam Tokarz, oraz sam sołtys Ptaszkowej Marian Kruczek.
  Bardzo pozytywnie została przyjęta prezentacja naszej grupy i miejscowości. Turniejowi Sołtysów towarzyszył festyn oraz wiele imprez dodatkowych. Wizyta w Wąchocku była także okazją do zwiedzenia muzeum w miejscowym klasztorze.

  M.Motyka

  Do góry


  26 maja 2010

  V Konkurs plastyczny na najładniejszą Laurkę na Dzień Matki

  25 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą "Laurkę na Dzień Matki". Komisja konkursowa w składzie:
  • Pani Józefa Witwicka - emerytowana nauczycielka
  • Magdalena Motyka - instruktor kultury
  dokonała oceny dostarczonych prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  I miejsce:
  • Skraba Agelika
  • Poręba Małgorzata
  II miejsce:
  • Kogut Magdalenka
  • Poręba Łukasz
  III miejsce:
  • Majerska Aleksandra
  • Majerska Małgorzatka
  Wyróżnienie:
  • Krupczak Karolina
  • Pazgan Katarzyna

  Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie

  M.Motyka

  Do góry


  30 marca 2010

  Konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną 2010

  W poniedziałek 29 marca br. w Ptaszkowskiej Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie odbył się tradycyjny konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną. Konkurs dla dzieci odwiedzających placówkę był poprzedzony warsztatami podczas, których dzieci i młodzież uczyła się wykonywania pisanek metodą tradycyjną i nowoczesną.


  Komisja konkursowa w składzie:
  • Pani Marta Janas - nauczycielka plastyki Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej
  • Pani Anna Pieróg - nauczycielka plastyki Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej
  Dokonała oceny i klasyfikacji wykonanych pisanek. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • Dwa równorzędne I miejsca:
   • Kaludia i Weronika Poręba (13 i 12 lat)
   • Kasia Kmak (13 lat)

  • Dwa równorzędne II miejsca:
   • Przedszkole przy Szkole nr 2 w Ptaszkowej
   • Angelika Skraba (14 lat)

  • Dwa równorzędne III miejsca:
   • Ola Majerska (12 lat)
   • Wiktoria Michalik (7 lat)

  • Wyróżnienia otrzymują:
   • Magdalena Królak (13 lat)
   • Małgorzata Majerska (4 lata)
   • Agnieszka i Kinga Gucwa (13 i 11 lat)
   • Paulina Kiełbasa ( 11 lat)
   • Martynka Michalik (11 lat)
   • Angelika Bagnicka ( 9 lat)
   • Maksymilian Motyka (11 lat)

  Wykonane pisanki można zobaczyć na zdjęciach

  M.Motyka

  Do góry


  28 marca 2010

  Konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych 2010

  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową 28 marca br. po mszy św. o godz. 10.00 odbył się konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Komisja konkursowa w składzie:
  1. Pani Anna Pieróg - nauczycielka plastyki
  2. Pani Marta Janas - nauczycielka plastyki
  3. Pan Marian Kruczek - sołtys wsi Ptaszkowa
  wyłoniła zwycięzców w konkursie i przyznała:

  • Trzy równorzędne I miejsca:
   • Kamilka i Amelka Stokłosa
   • KGW Ptaszkowa
   • Rodzina Michalików - Michał, Marcin, Marta, Mateusz, Marek

  • Trzy równorzędne II miejsca:
   • Klasa szósta Szkoły Podstawowej nr 1 (7 osób)
   • Klasa szósta szkoły Podstawowej nr 1 (4 osoby)
   • Karol Michalik

  • Trzy równorzędne III miejsca:
   • Magdalena Królak, Kinga i Agnieszka Gucwa, Paulina Kiełbasa
   • Joanna Michalik
   • Małgorzata i Łukasz Poręba

  • Wyróżnienia otrzymują:
   • Jakub Radzik,
   • Patryk Radzik
   • Kacper Mężyk
   • Martyna Nędza
   • Wiktoria i Bartuś Michalik
   • Klasa IV Szkoły Podstawowej nr 1
   • Magdalena Kogut
   • Zespół taneczny "Akika"

  Nagrody książkowe ufundowaną przez księdza proboszcza Józefa Kmaka komisja przyznała najmłodszym uczestnikom tj. Bartuś Michalik, Karol Michalik, Amelka Stokłosa.
  Wszystkie nagrody uczestnikom konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy!

  M.Motyka

  Do góry


  24 lutego 2010

  Feryjna rywalizacja

  Młodzież i dzieci odwiedzająca w ferie Gminny Ośrodek Kultury Filia w Ptaszkowej mogła uczestniczyć w sportowej rywalizacji uczestnicząc w rozgrywkach w bilard, warcaby oraz piłkarzyki stołowe. Kolejność czołowych miejsc przedstawia się następująco:
  ZIMOWY TURNIEJ GRY W BILARD
  kategoria dzieci:
  I. Karolina Krupczak
  II. Aleksandra Majerska
  III. Karol Kumor

  kategoria młodzież:
  I. Angela Skraba
  II. Wioletta Skraba
  III. Przemysław Pancerz
  ZIMOWY TURNIEJ GRY W WARCABY
  I. Angela Skraba
  II. Karol Kumor
  III. Wioletta Skraba

  ZIMOWY TURNIEJ GRY W PIŁKARZYKI STOŁOWE
  I. Aleksandra Majerska
  II. Angelika Skraba
  III. Karol Kumor
  Najlepszym zawodnikom zostały wręczone pamiątkowe trofea.

  M.Motyka

  Do góry


  11 lutego 2010

  Karnawał Góralski w Bukowinie

  W czwartek 11 lutego Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Ptaszkowej wystąpiła w konkursie kolędniczym, który odbywa się w ramach XXXVIII Góralskiego Karnawału - Bukowina Tatrzańska 2010. Wraz z grupą do Bukowiny udały się rodziny występujących, ksiądz Proboszcz oraz Sołtys. Ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę 14 lutego. O zajętym miejscu przez naszą grupę poinformujemy natychmiast po ogłoszeniu wyników. Trwający XXXVIII Góralski Karnawał można na żywo śledzić na stronie internetowej www.watra.pl/na-zywo
  Film (mp4)

  (5,05 MB)

  M.Motyka

  Do góry


  30 - 31 stycznia 2010

  VI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie" - Mystków 2010

  Grupa kolędnicza "Z gwiazdą z Ptaszkowej" zajęła trzecie miejsce w VI Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie". Przegląd odbył się w dniach 30 - 31 stycznia br. w Mystkowie. Grupa otrzymała promocję do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym, który odbędzie się podczas Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  M.Motyka

  Do góry


  12 stycznia 2010

  Konkurs na najładniej udekorowaną świątecznie posesje 2010 rozstrzygnięty

  12 stycznia br. Komisja konkursowa w składzie Marian Kruczek - Sołtys Wsi Ptaszkowa, Piotr Chronowski - administrator strony internetowej www.ptaszkowa.pl oraz Magdalena Motyka - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury filia w Ptaszkowej, po obejrzeniu zgłoszonych do konkursu posesji, ustaliła kolejność zajętych miejsc:
  • I miejsce - Daniel Siedlarz - nagroda 300 zł
  • II miejsce - Adam Rokosz - nagroda 250 zł
  • III miejsce - Wiesław Janus - nagroda 200 zł
  Zwycięzcom gratulujemy!

  M.Motyka / PCh


  9 stycznia 2010

  XVIII Gminny Przegląd Kolędniczy "Gródek 2010"

  9 stycznia 2010 roku w Gródku odbył się XVIII Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły dwie grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej tj: Dziecięca grupa "Z Szopką" w składzie Kamil Kogut, Bartosz Król, Maksymilian Tokarz i Maksymilian Motyka oraz grupa kolędnicza dorosłych "Z Gwiazdą" w składzie: Wiesław Janus, Lucjan Janus, Paweł Janusz, Krzysztof Janusz, Zdzisław Kogut, Stanisław Król, Marian Michalik, Wincenty Michalik i Janusz Rolka.
  Dziecięca grupa zajęła drugie miejsce a grupa dorosłych miejsce pierwsze. Gratulujemy osiągniętych wyników.

  M.Motyka

  Do góry  Starsze

Polecamy: Płaskorzeźba Wita Stwosza Historia kościoła zabytkowego Turystyka w Ptaszkowej Ze starego albumu... Galerie zdjęć z Ptaszkowej Ochotnicza Straż Pożarna Kamera internetowa

BUDOWA NOWEGO KOŚCIOŁA NOWE: LOKALNY BIZNES