Gminny Ośrodek Kultury - Filia w Ptaszkowej


Strona poświęcona aktualnym wydarzeniom związanym z działalnością Wiejskiego Domu Kultury w Ptaszkowej - organizowanych przez niego imprezach, konkursach itp.

Informacje o działalności WDK - status prawny, historia, imprezy...


Aktualności:31 stycznia 2016

VIII Parafialny Przegląd Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych


W niedzielę 31 stycznia w Kinie Biała w Grybowie odbył się VIII Parafialny Przegląd Jasełek i Przedstawień Bożonarodzeniowych. W przeglądzie wystąpił zespół regionalny Echo Jaworza oraz grupy kolędnicze działające przy GOK filia Ptaszkowa biorące udział w tegorocznych przeglądach. Za udział w Przeglądzie Zespół otrzymał rzeźbę Anioła oraz słodycze.

M.Motyka

28 stycznie 2016:

XII Sądeckie Kolędowanie - Powiatowy Przegląd Kolędniczy Mystków 2016

Dnia 23 stycznia 2016 w Mystkowie odbył się Powiatowy Przegląd Kolędniczy, w którym wzięły udział 3 grupy kolędnicze z Ptaszkowej: Trzej Królowie - Grupa dziecięca, Droby - Grupa młodzieżowa, Z gwiazdą - Grupa dorosła. W przeglądzie wzięły udział również 23 najlepsze grupy kolędnicze z całego powiatu. Nasze grupy uplasowały się na wysokich miejscach,
Grupa "Z Gwiazdą" dorosłych otrzymała promocję udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym "Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gratulujemy dobrych wyników uczestnikom i dziękujemy za piękne reprezentowanie pięknej tradycji w naszej miejscowości!
M.Motyka


7 stycznia 2016

Wyniki XXIII Gminnego Przeglądu Kolędniczego:


Wszystkie trzy grupy kolędników z Ptaszkowej zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach! Serdecznie gratulujemy!


6 stycznia 2016:

XXIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

W dniu 6 stycznia w Binczarowej odbył XXIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Ptaszkową w Przeglądzie reprezentowało trzy grupy: w kategorii dziecięcej "Trzej królowie", młodzieżowej "Droby" a w kategorii dorosłych kolędnicy "Z gwiazdą". Ponieważ przegląd odbywał się w święto Trzech Króli, dziecięca grupa "Trzej Królowie" przed wyjazdem do Binczarowej wystąpiła ze swoim programem na Mszy Świętej o godzinie 11.00 w parafialnym kościele w Ptaszkowej.
Dziękujemy wszystkim za reprezentowanie naszej miejscowości oraz kultywowanie tradycji. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 7 stycznia.

M.Motyka


16 września 2015

Nowe godziny pracy GOK Filia w Ptaszkowej

Wtorek - 13.30 - 15.30 - szkoła językowa
- 15.30 - 17.30 - świetlica
Środa- 14.00 - 16.00 - kółko plastyczne
- 16.00 - 18.00 - świetlica
Czwartek- 13.00 - 16.00 - szkółka muzykowania ludowego
- 16.00 - 17.00 - świetlica
- 19.00 - 21.00 - próba Echa Jaworza
Piątek - 14.00 - 16.00 - próby zespołów muzycznych, kolędniczych
- 16.00 - 18.00 - świetlica
Sobota - 14.00 - 15.00- próba zespołu tanecznego Super Stars
- 15.00 - 16.00- próba zespołu Akika

M.Motyka


12-13 września 2015

Grybowska Jesień" razem z obchodami 675-lecia Miasta

W dniach 12-13 września zespoły działające przy GOK Grybów Filia Ptaszkowa wystąpiły w Grybowie podczas Grybowskiej Jesieni, która była połączona z obchodami 675 lecia lokacji miasta. W sobotę w południe zaprezentowały się grupy tańca nowoczesnego Akkika i Super Stars a także młodzież tańcząca w zespole regionalnym Echo Jaworza. W niedzielę wczesnym popołudniem na scenie wystąpił Zespół Regionalny Echo Jaworza. Dziękujemy wszystkim grupom występującym za poświęcenie czasu na występy promujące naszą miejscowość.

M.Motyka


5 września 2015

Jubileuszowa Agropromocja 2015

Grupa regionalna Echo Jaworza w dniu 5 września wystąpiła na estradzie głównej w pierwszym dniu Jubileuszowej XXV Agropromocji 2015, która tradycyjnie odbywa się w Nawojowej. Występ grupy cieszył się dużym zainteresowaniem osób odwiedzającej wystawę. Wykonanie utworu Wysoki Zomecek wsparł radny wojewódzki Stanisław Pasoń, który na widowni wraz z publicznością obserwował występ naszej grupy.


tekst i foto: M.Motyka


30 sierpnia 2015

Ptaszkowa w dożynkach gminnych

W dniu 30 sierpnia we Florynce odbyły się Dożynki Gminne. Ptaszkową w dożynkach gminnych reprezentowała grupa regionalna Echo Jaworza. Po dożynkach gminnych grupa Echo Jaworza wystąpiła na dożynkach w Grybowie Białej Wyżnej. Niedziela 30 sierpnia była pracowitym dniem dla osób tworzących grupę Echo Jaworza. Dziękujemy wszystkim za godne prezentowanie naszej miejscowości podczas występów.


tekst i foto: M.Motyka


5 lipca 2015

XXII Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2015"


W niedzielę 5 lipca na scenie obok siedziby GOK Grybów Filia w Ptaszkowej odbył się XXII Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej. W przeglądzie wystąpiło 10 grup z poszczególnych placówek GOK w Grybowie tj. z Binczarowej, Cieniawy, Florynki, Gródka, Kąclowej, Polnej i Ptaszkowej. Każda z grup wykonała po dwie piosenki o tematyce religijno-pielgrzymkowej. Dla wszystkich uczestników przeglądu były zimne napoje oraz tradycyjnie kiełbasa z grilla, którą przygotował zespól Echo Jaworza. Przeglądowi towarzyszył ponad trzydziestostopniowy upał, dlatego strażacy z OSP Ptaszkowa rozstawili kurtynę wodną, dzięki której można było się schłodzić. Na rozpoczęcie i zakończenie przeglądu wystąpiły grupy taneczne działające przy GOK Filia Ptaszkowa.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej edycji przeglądu.


Artykuł o przeglądzie w Tarnowskim Gościu Niedzielnym: www.tarnow.gosc.pl

M.Motyka


6 maja 2015

Echo Jaworza w Sądeckim Skansenie

Zespół regionalny Echo Jaworza działający przy GOK Filia Ptaszkowa wystąpił 1 maja w Sądeckim Parku Etnograficznym. Występ zespołu odbył się w pierwszym dniu jubileuszowych obchodów związanych z czterdziestoleciem funkcjonowania skansenu. Występ zaplanowany został w amfiteatrze leśnym. Jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne odbył się w kościele. W związku z miejscem gdzie odbywał się występ zespół zaprezentował tylko piosenki regionalne rezygnując z tańców. Po występie poczęstunek dla zespołu zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej.

M.Motyka6 maja 2015

V Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego

W dniu 30 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbył się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka V Powiatowy Festiwal Tańca Nowoczesnego. W festiwalu wystąpiło dwie grupy taneczne działające przy GOK Grybów Filia Ptaszkowa. W kategorii A (7-10 lat) wystąpiła grupa taneczna SUPER STARS, która zajęła wysokie drugie miejsce na 14 grup startujących w tej kategorii. Natomiast w grupie B (11-14 lat) wystąpiła grupa AKIKA, która w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce na 12 grup startujących w tej kategorii. Gratulujemy osiągniętych wyników

M.Motyka1 lutego 2015

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu "Echa Jaworza" w kośceiele w Ptaszkowej
25 stycznia 2015

Występ zespołu Echo Jaworza w Kaplicy na Podjaworzu

W niedzielę 25 stycznia zespół regionalny "Echo Jaworza" działający przy GOK Grybów Filia Ptaszkowa wystąpił z kolędami i pastorałkami podczas Mszy Świętej w kaplicy na Podjaworzu. Występ zespołu ubogacił sprawowaną mszę świętą. Po mszy świętej były życzenia i krótki koncert kolęd i pastorałek. Ze względu na padający śnieg wyjazd zespołu do kaplicy był prawdziwą wyprawą. Dziękujemy wszystkim występującym za udział w występie w Kaplicy na Podjaworzu.

tekst i foto: M.Motyka


25 stycznia 2015

XI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Mystkowie

Grupa Kolędnicza "Draby" z Ptaszkowej zajęła II miejsce w kategorii grup dorosłych podczas XI Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie", które odbyło się w dniach 24-25 stycznia br.w Mystkowie. Zajmując drugie miejsce grupa została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej. Za zajęcie drugiego miejsca grupa otrzymała dyplom oraz nagrodę pieniężna w wysokości 250 zł a także okolicznościową gwiazdkę. Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów podczas występu w dniu 6 lutego br. w Bukowinie Tatrzańskiej

tekst i foto: M.Motyka


2 lutego 2014

II miejsce grupy młodzieżowej "Z Gwiazdą" podczas XVII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH GRUP KOLĘDNICZYCH "PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE"

Na ostatnim etapie rywalizacji grup kolędniczych w swojej kategorii Wysokie II miejsce zajęła grupa młodzieżowa "Z Gwiazdą" reprezentująca GOK Grybów Filia Ptaszkowa. Grupa występowała w ostatnią niedzielę 2 lutego na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu w ramach Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE. W sobotę i niedzielę zaprezentowało się kilkuset młodych artystów. Zajmując drugie miejsce nasza grupa otrzymała nagrodę pieniężna w wysokości 500 zł. Wysokim drugim miejscem nasza młodzieżowa grupa kolędnicza zakończyła swoje tegoroczne występy. Gratulujemy udanych występów. Przypomnieć należy, że reprezentująca GOK Grybów Filia Ptaszkowa grupa dorosłych "Z gwiazdą" wystąpi w najbliższy czwartek 6 lutego podczas Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej.

M.Motyka
24 stycznia 2014:

III Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek obszaru LDG "Korona Sądedcka"

Grupa młodzieżowa "Z gwiazdą" zajęła pierwsze miejsce w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek obszaru LDG „Korona Sądedcka”, który odbył się w dniu 21 stycznia w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. W przeglądzie wzięło udział 11 grup z gminy Chełmiec, Kamionka Wielka i Grybów. Zdobywając pierwsze miejsce w przeglądzie grupa otrzymała cenną nagrodę w postaci aparatu fotograficznego.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

M.Motyka
24 stycznia 2014

Grupy Kolędnicze z Ptaszkowej podczas Sądeckiego Kolędowania

W dniach 18-19 stycznia w Mystkowie odbył się X Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych SADECKIE KOLĘDOWANIE. Podczas przeglądu Ptaszkową reprezentowało dwie grupy, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach gminnych tj. "Z gwiazdą" dorosłych oraz "Z gwiazdą" młodzieży. Obydwie grupy zajęły w sowich kategoriach wiekowych drugie miejsca i zdobyły nagrody pieniężne. Dorośli ponadto zostali zakwalifikowani na Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych "Karnawał Góralski" w Bukowinie Tatrzańskiej. Na zakończenie Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych wystąpili uczniowie, którzy w ramach szkółki muzykowania ludowego pobierający lekcje gry na skrzypcach i kontrabasie w GOK Grybów Filia Ptaszkowa u instruktora Józefa Trojana.

Informacje o przeglądzie na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej

M.Motyka
7 stycznia 2014

Gminny Przegląd Kolędniczy "Cieniawa 2014"

W dniu 6 stycznia br. w Cieniawie odbył się kolejny Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły dwie grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej tj: młodzieżowa grupa "Z Gwiazdą" w składzie Adam Chronowski, Patryk Wi-dlak, Artur Patej, Michał Pazgan, Szymon Ptaszkowski i Maksymilian Motyka oraz grupa kolędnicza dorosłych "Z Gwiazdą" w składzie: Krzysztof Janus, Zdzisław Kogut, Daniel Mi-chalik, Artur Patej, Marian Michalik, Piotr Michalik i Wincenty Michalik. Grupę dorosłych przygotowali Stanisław Król i Magdalena Motyka. Grupę młodzieżową przygotowała Magdalena Motyka. Obydwie grupy zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Tym samym zakwalifikowały się do udziału w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w Mystkowie.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

M.Motyka
15 września 2013

Odpust Parafialny oraz Dożynki Gminne w Ptaszkowej

15 września w Ptaszkowej obchodzono uroczystość Odpustu Parafialnego, połączonego z Dożynkami Gminnymi. Suma Odpustowa została odprawiona pod przewodnictwem Ks. prałata Józefa Babicza, duszpasterza rolników diecezji tarnowskiej a na co dzień proboszcza parafii Marcinkowice k/Nowego Sącza.

Organizatorem Dożynek był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej oraz Sołectwo Ptaszkowa. Gospodarzem Dożynek był Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybów. Starościną - Pani Lucyna Kmak, a Starostą Pan Marian Kruczek Sołtys Ptaszkowej.
Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich Rolników z terenu Gminy Grybów.

Po zakończonej Mszy Św. na scenie zaprezentowały się grupy dożynkowe z następujących miejscowości - "Echo Jaworza" z Ptaszkowej, następnie z Siołkowej, Kąclowej, Florynki, Wawrzki, Cieniawy, Polnej, Krużlowej, Gródka, Binczarowej oraz Starej Wsi. Ponadto w czasie Dożynek wystąpił dziecięcy zespół regionalny "Ptoszkowioki" działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Ptaszkowej.

W trakcie występów Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok oraz Ks. Proboszcz Parafii w Ptaszkowej Józef Kmak dokonali wręczenia nagród uczestnikom Gminnego konkursu plastycznego pt. "Zwyczaje dożynkowe Gminy Grybów". Konkurs zorganizowała Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Ptaszkowej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej częstowały kołaczem, ciastami, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi.

Podczas Dożynek czynna była w budynku Biblioteki wystawa prac z konkursów: "Zwyczaje dożynkowe Gminy Grybów" oraz "Od ziarnka po kromkę chleba".

Imprezę zaszczycili Pan Stanisław Kogut Senator RP, Pan Andrzej Romanek Poseł na Sejm RP, Radni Rady Powiatu Nowosądeckiego Pan Antoni Poręba oraz Pan Stanisław Wanatowicz, Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Pan Jan Radzik, Przewodniczący Rady Miasta Grybowa Pan Józef Krok.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnych Dożynek składa się serdeczne podziękowanie.


Galerie z uroczystości w dwóch częściach:

Suma Odpustowa:

Występy dożynkowe:

Pieśń "O Maryjo Piękna Pani..." (z tekstem) w wykonaniu zespołu "Echo Jaworza":


7 lipca 2013

XX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2013"

W niedzielę, 7 lipca na placu obok Domu Kultury w Ptaszkowej odbył się XX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej Ptaszkowa 2013. W Przeglądzie wystąpiło 11 grup z Gminy Grybów, w tym dwie z Ptaszkowej: SCHOLA oraz zespół MIRIAM. Tradycyjnie każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę. Dla wszystkich były zimne napoje, ciastka oraz kiełbasa z grilla. Były też Papieskie kremówki. W tym roku kolejny już raz przegląd nie miał charakteru konkursu. Na zakończenie przeglądu dla wszystkich zatańczył działający przy GOK Grybów filia Ptaszkowa zespół ONE TWIST. Organizatorem Przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej, Parafia Ptaszkowa oraz sołectwo Ptaszkowa.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przeprowadzenie przeglądu składamy podziękowanie.

Zdjęcia z przeglądu w galerii:

29 marca 2013

Konkurs na pisankę wielkanocną

27 marca br. w Ptaszkowskiej Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie odbył się tradycyjny konkurs na najładniej wykonaną pisankę wielkanocną. Komisja konkursowa w składzie:
dokonała oceny i klasyfikacji wykonanych pisanek. Klasyfikacja przedstawia się następująco: Dwa równorzędne I miejsca: Trzy równorzędne II miejsca: Trzy równorzędne III miejsca: Wyróżnienia otrzymują:
Wykonane pisanki można zobaczyć na zdjęciach w Galerii:

Tekst i foto: M.Motyka24 marca 2013

Konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych 2013

W niedzielę palmową 24 marca br. po mszy św. o godz. 10.00 w zimowej scenerii odbył się konkurs Plastyczny Palm Wielkanocnych. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie - Filia w Ptaszkowej. Komisja konkursowa w składzie:
  1. Pani Anna Pieróg
  2. Pani Krystyna Serafin
  3. Pani Lucyna Kmak
  4. Pani Marta Święs

wyłoniła zwycięzców w konkursie i przyznała:
Nagrody książkowe ufundowaną przez księdza proboszcza Józefa Kmaka komisja przyznała najmłodszym uczestnikom tj. Katarzyna Gołyźniak i Karol Michalik. Nagrody uczestnikom konkursu zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wyników. Podziękowania składamy księżom katechecie Bogusławowi, który zapewnił nagłośnienie oraz komentarz konkursu a także księdzu proboszczowi.

Zdjęcia z konkursu w galerii:

Tekst i foto: M.MotykaGminny Przegląd Kolędniczy "Cieniawa 2013"

5 stycznia br. w Cieniawie odbył się kolejny Gminny Przegląd Kolędniczy. W przeglądzie wystąpiły trzy grupy reprezentujące Filię Gminnego Ośrodka Kultury w Ptaszkowej: dziecięca grupa "Z Gwiazdą" w składzie bracia: Marcin, Sylwester, Patryk Widlak, bracia Bartłomiej i Michał Pazgan oraz Sebastian Hajduga, młodzieżowa grupa "Z Szopką" w składzie: Wojciech Bochenek, Adam Chronowski i Maksymilian Motyka oraz grupa kolędnicza dorosłych "Trzej królowie" w składzie: Wiesław Janus, Zdzisław Kogut i Wincenty Michalik. Grupę dorosłych przygotowali Stanisław Król i Magdalena Motyka. Grupę dziecięcą i młodzieżową przygotowała Magdalena Motyka. Grupa dziecięca z"Z Gwiazdą" oraz grupa dorosłych zakwalifikowana została do udziału w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się w Mystkowie. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.Tekst i foto: M.Motyka19 sierpnia 2012

Wakacyjny Turniej Piłkarski

W ramach akcji Lato z GOK Filia Ptaszkowa 2012 w dniu 17 sierpnia odbył się Wakacyjny Turniej Piłkarski. Był to pierwszy turniej na boisku oddanym do użytkowania tuż przed wakacjami, które zlokalizowane jest obok budynku GOK.
W turnieju piłkarskim wystartowały cztery drużyny z Ptaszkowej. Zawodników do ambitnej gry zagrzewały grupy taneczne AKIKA i ONE TWIST, które prezentowały swoje układy choreograficzne. Po zaciętej i emocjonującej walce zwycięzcą turnieju została drużyna, której kapitanem był Kamil Kogut. Drugie miejsce zajęła drużyna Artura Krupczaka. Trzecie miejsce zajęła drużyna Kamila Ptaszkowskiego. Czwarte miejsce zajęła drużyna Patryka Widlaka. Turniej sędziował sędzia Tomasz Stojda.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju. Kolejne rozgrywki już wkrótce.

Zdjęcia z turnieju w Galerii.

Tekst i foto: M.Motyka17 czerwca 2012

XIX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2012"

W dniu 17 czerwca (niedziela) o godzinie 15.00 przy pięknej upalnej pogodzie pod wyciągiem w Ptaszkowej odbył się XIX Gminny Przegląd Piosenki Religijno - Pielgrzymkowej "Ptaszkowa 2012". W Przeglądzie wystąpiło 10 grup z Binczarowej, Cieniawej, Gródka, Stare Wsi, Krużlowej Polnej oraz Schola z Ptaszkowej. Każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę. Dla wszystkich były zimne napoje, ciastka oraz kiełbasa z grila. Były też Papieskie kremówki.

W tym roku przegląd nie miał charakteru konkursu. Przed oficjalnym rozpoczęciem Przeglądu dla wszystkich zatańczył zespół ONE TWIST a na zakończenie grupa AKIKA. Zespoły działają przy GOK Grybów filia Ptaszkowa.

Organizatorem Przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia GOK w Ptaszkowej oraz Parafia Ptaszkowa.


Zdjęcia z przeglądu do oglądnięcia w Galerii:

Tekst i foto: M.Motyka
Starsze

Polecamy: Płaskorzeźba Wita Stwosza Historia kościoła zabytkowego Turystyka w Ptaszkowej Ze starego albumu... Galerie zdjęć z Ptaszkowej Ochotnicza Straż Pożarna Kamera internetowa

BUDOWA NOWEGO KOŚCIOŁA NOWE: LOKALNY BIZNES