Sołectwo Ptaszkowa


Sołtys wsi Ptaszkowa:

Statut Sołectwa Ptaszkowa


Informacje z Sołectwa


14 lipca 2013

SOŁECTWO PTASZKOWA W WIELKIM GRILLOWANIU I TURNIEJU GMIN W NOWYM SĄCZU

W Turnieju Gmin miały miejsce nieoczekiwane emocje. Rywalizujące gminy zdobywały punkt za punktem, a po wszystkich konkurencjach największą ilość punktów zdobyły... gmina Chełmiec, gmina Grybów, reprezentowana przez sołectwo z Ptaszkowej i Nowy Sącz (Jednakowa ilość punktów).

Jury uznało, że o ostatecznych wynikach zadecyduje losowanie. Na podium stanęły więc, w kolejności od pierwszego miejsca, gmina Chełmiec, Nowy Sącz oraz gmina Grybów - czyli Ptaszkowa. Czwarte miejsce przypadło w udziale gminie Korzenna. Wszystkie gminy otrzymały nagrody rzeczowe od sponsorów. - Turniej Gmin ma w swoim założeniu pokazać innym to, z czego gminy słyną, a czego na codzień nie widać - mówił Artur Czernecki, organizator wydarzenia. - Stoiska gmin cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, niektóre panie spisywały nawet przepisy dań, które tam podawano. W drużynie z Ptaszkowej, która walczyła w Turnieju Gmin dzielnie spisywali się członkowie OSP: Konrad Rysiewicz i Krzysztof Rogoziński oraz panie z KGW: Ludwika Zwolennik i Stanisława Renosik. Sołtys wsi Marian Kruczek - organizator grupy - dopingował drużynę czuwając nad prawidłową rywalizacją.

O wystrój stoiska promocyjnego zadbała Teresa Janus, która prezentowała własnoręczne rękodzieło – haftowane obrazy, gorsety, serwety. W konkursie grillowania wystartowały Maria Karolska i Lucyna Kmak z KGW Ptaszkowa - zdobywając drugie miejsce w tej mocno obsadzonej konkurencji. Jury uznało smak karkówki z oscypkiem i żurawiną oraz piersi z kurczaka marynowanej w jogurcie.

XII Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu oraz IX Turniej Gmin Beskidu Sądeckiego otworzyli uroczyście Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, poseł Andrzej Czerwiński oraz organizatorzy - Monika Szufa ze Stowarzyszenia Beskidzkie Więzi, Barbara Jurowicz i Artur Czernecki. Przewodniczącym Jury był prezydent miasta Nowego Sącza, Ryszard Nowak. Radny Edward Ciągło reprezentował Starostwo Powiatowe i w imieniu Starosty wręczał zwycięzcom Turnieju Gmin nagrody oraz puchary.

Przerwy w turnieju Gmin umilały występy lokalnych zespołów - Gminę Grybów godnie prezentowało „Echo Jaworza”, a na zakończenie imprezy wspaniałym występem popisał się zespół „Lachy”.

Odwiedzający nasze stoisko goście oficjalni zostali obdarowani upominkami promującymi Gminę Grybów i Ptaszkową...

Lucyna Kmak25 stycznia 2013

Asocjacja Na Rzecz Radosnego Ptaka - Artykuł

Artykuł z Gazety Krakowskiej dotyczący obywatelsko – artystyczno – urzędniczego projektu Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka.

15 grudnia 2012

Asocjacja Na Rzecz Radosnego Ptaka

Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka to krakowski projekt obywatelsko – artystyczno – urzędniczy pozbawiony wszelkich elementów administracyjnych i prawnych. W konwencji happeningu, zabawy i współpracy pragniemy przywrócić właściwą liczebność populacji ptaków miejskich. Z dużych miast zniknęły wróble, sikorki i inne drobne ptaszki. Ocieplanie budynków przepędziło również jerzyki, z których każdy swoim pracowitym dziobem likwiduje codziennie 2 000 komarów.

Z racji skojarzenia akcji z nazwą miejscowości Ptaszkowa, do grona Ambasadorów Asocjacji Promotorów RP został zaproszony Sołtys Wsi Marian Kruczek.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://asocjacjapromotorowrp.com16 lipca 2011

Ptaszkowa na Sądeckim Grillowaniu oraz VII Turnieju Gmin Beskidu Sądeckiego

16 lipca na Miasteczku Rowerowym w Nowym Sączu, odbyły się X Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu, połączone z VII Turniejem Gmin Beskidu Sądeckiego. Gminę Grybów reprezentowała Ptaszkowa. Oprócz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, (które brały udział w konkursie) zaprezentował się zespół "Echo Jaworza".
Więcej informacji o obu konkursach na stronie internetowej www.sadeczanin.info

Zdjęcia z imprezy w galerii:

PCh / J.Rola

Do góry


5 czerwca 2011

Spotkanie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej

Galeria we flashu


PCh

Do góry
26 czerwca 2010

XIII Krajowy Turniej Sołtysów w Wąchocku

W sobotę 26 czerwca zespół regionalny "Echo Jaworza" działający przy GOK Grybów - Filia w Ptaszkowej wraz z księdzem proboszczem Józefem Kmakiem oraz sołtysem Marianem Kruczkiem wziął udział w "XIII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku". Podczas występu "Echa Jaworza" zostały zaprezentowane tradycyjne przyśpiewki i piosenki z naszego regionu, zaprezentowana został także Ptaszkowa. Kawały o Ptaszkowej opowiadał zwycięzca wielu mistrzostw w opowiadania kawałów o Ptaszkowej i sołtysie Adam Tokarz, oraz sam sołtys Ptaszkowej Marian Kruczek.
Bardzo pozytywnie została przyjęta prezentacja naszej grupy i miejscowości. Turniejowi Sołtysów towarzyszył festyn oraz wiele imprez dodatkowych. Wizyta w Wąchocku była także okazją do zwiedzenia muzeum w miejscowym klasztorze.

M.Motyka

Do góry


2007-08-26

Pielgrzymka Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej Radosnej w Ptaszkowej

26 sierpnia 2007 roku odbyła się pielgrzymka Sołtysów, członków OSP i Kas Wzajemnej Pomocy z Powiatów Gorlickiego, Limanowskiego, Nowosądeckiego i Nowotarskiego do Sanktuarium Matki Bożej Radosnej w Ptaszkowej.
Uroczystości Kościelnej przewodniczył Ks. Wice Dziekan Józef Kmak - Proboszcz Parafi w Ptaszkowej, kazanie natomiast wygłosił Ks. Stanisław Kita - Wikariusz Parafii Ptaszkowa.
Po Mszy św. Ks. Józef Kmak przybliżył pielgrzymom historię Ptaszkowej i jej zabytkowego Kościóła. Następnie Pani Małgorzata Broda - Dyrektor Instytutu Karpaty przeprowadziła wykład z zakresu wzmacniania potencjału małopolskiego sektora pozarządowego.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego na czele ze Starostą Janem Golonką oraz członkiem Zarządu Józefem Brońskim. Starosta wręczył liderom konkursu na Sołtysa Roku 2006 organizowanym przez Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Powiat Nowosądecki. Współorganizatorem spotkania był Samorząd Gminy Grybów, który reprezentowali Piotr Krok - Wójt Gminy oraz Andrzej Poręba Z-ca Wójta. Ligę Obrony Kraju reprezentował członek Zarządu Powiatowego - Józef Fiut.

M.Kruczek


Spotkanie Sołtysów - 2007.05.03

3 maja w Ptaszkowej gościliśmy PP. Sołtysów z powiatu nowosądeckiego. Przybyli Goście uczestniczyli w Mszy Świętej, poznali historię starego kościółka opowiedzianą przez Księdza Proboszcza Józefa Kmaka, z wieży nowego kościoła oglądali okolice. Następnie w "leśnej klasie pod wyciągiem", przy poczęstunku przygotowanym przez KGW, uczestniczyli w szkoleniu.
Polecamy: Płaskorzeźba Wita Stwosza Historia kościoła zabytkowego Turystyka w Ptaszkowej Ze starego albumu... Galerie zdjęć z Ptaszkowej Ochotnicza Straż Pożarna Kamera internetowa

BUDOWA NOWEGO KOŚCIOŁA NOWE: LOKALNY BIZNES