Press "Enter" to skip to content

Sukces Pań z Naszego Koła Gospodyń Wiejskich

Reprezentujące Ptaszkową, występujące po raz pierwszy w prestiżowym, XXXII Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka” 2014 w Podegrodziu członkinie naszego Koła Gospodyń Wiejskich – Panie Teresa Majerska, Stefania Michalik i Anna Górska w kategorii grup śpiewaczych zostały sklasyfikowane na bardzo wysokim II miejscu.

To ogromny sukces zważywszy, że „Druzbacka” wśród imprez folklorystycznych organizowanych w naszym kraju ma bardzo poczesne miejsce. Poziom <rywalizacji jest jak zwykle wysoki a zyskać uznanie profesjonalnego jury jest niezwykle trudno. Ptaszkowianki niewątpliwie pokazały klasę, dość wspomnieć, że nasze Panie pokonały między innymi laureatów wielu innych konkursów: Kowalnię ze Stróż, Nawojowioków z Nawojowej, czy męską grupę śpiewaków z zespołu Lachy z Nowego Sącza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oficjalne wyniki konkuesu na stronie: gok-podegrodzie.net

(Lucyna Kmak)(galeria:2014-05-21-druzbacka)

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Leave a Reply

%d bloggers like this: