Press "Enter" to skip to content

Odpust ku czci Matki Bożej Radosnej

W niedzielę 18 września parafia Ptaszkowa obchodziła Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Radosnej z racji przypadającego na 12 września wspomnienia Imienia Maryi Panny. Uroczystą Sumę Odpustową odprawił jako swoją Mszę Prymicyjną w naszej parafii neoprezbiter ks. Mateusz Mężyk pochodzący z parafii Bogusza a przez swojego ojca związany z parafią Ptaszkowa. Ks. Mateusz od września br. pracuje jako wikariusz w parafii Łukowica. Sumę Odpustową koncelebrował i kazania podczas wszystkich przedpołudniowych Mszy Św. wygłosił ks. dr hab. Józef Młyński – profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Na początku Sumy Odpustowej Księży celebransów w imieniu parafii przywitali Państwo Barbara i Kazimierz Siedlarzowie. Ks. Józefa, obchodzącego w tym roku 25-lecie święceń kapłańskich powitali słowami:

Czcigodny księże Józefie !

W imieniu całej parafii dziękujemy za wygłoszenie słowa Bożego, za uświadomienie nam, że wiara jest darem a Bóg i Matka Boża powinni zajmować szczególne miejsce w naszym życiu.

Obchodzisz 25 lecie święceń kapłańskich.

Z okazji tak ważnego jubileuszu życzymy dużo zdrowia, pokoju i niesłabnącego żaru ducha w trudnej kapłańskiej posłudze. Niech Radosna Pani Ptaszkowska wyprasza u Swojego Syna wszelkie potrzebne łaski, otacza Księdza matczyną miłością i opieką.

Do Księdza Prymicjanta – Mateusza skierowali słowa:

Księże Mateuszu

Dziękujemy za przewodniczenie mszy świętej odpustowej i modlitwę w naszej intencji.

Rozpoczynasz swoją posługę duszpasterską.

Życzymy Ci siły i wytrwałości w głoszeniu dobrej nowiny, błogosławieństwa Bożego i obfitości darów Ducha Świętego . Niech ludzie spotkani na kapłańskiej drodze obdarzą Cię życzliwością i dobrocią a Matka Boża Radosna ma w swojej opiece. Niech wyprasza potrzebne łaski i ochrania Cię swym matczynym płaszczem na drodze kapłańskiego życia.

Szczęść Boże

Księża celebransi na pamiątkę tego wydarzenia z rąk Państwa Siedlarzów otrzymali od parafii bukiety czerwonych róż oraz malowane na szkle obrazy Ewy Skrzypiec przedstawiające figurę Matki Bożej ze słonecznikiem z naszego zabytkowego kościoła.

W Sumie Odpustowej wzięło udział bardzo wielu parafian oraz gości z sąsiednich miejscowości. Uroczystość uświetnił swoim śpiewem Chór Parafialny a swoją grą Orkiestra Dęta działająca od 100. lat przy naszej parafii. We Mszy Św. uczestniczyli Rodzice Ks. Mateusza Mężyka a w strojach regionalnych Mama z Rodziną ks. Andrzeja Dudzika.

Po uroczystej procesji odpustowej Ks. Mateusz udzielił wiernym specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Komentarze są wyłączone.

%d bloggers like this: