Press "Enter" to skip to content

Publikacja poświęcona Szkole Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej

Kiedy i gdzie rozpoczęto nauczać dzieci w Ptaszkowej? Jakie były dzieje szkoły? Kto uczył pokolenia młodych ptaszkowian? Jakie są osiągnięcia uczniów naszej szkoły? Jak szkoła wygląda dziś? Na te i podobne pytania wyczerpujących odpowiedzi udzieli najnowsza publikacja poświęcona Szkole Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej.

Długo wyczekiwana pozycja „Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Ptaszkowej (1939-2015)”, praca zbiorowa pod redakcją H. Siedlarza oraz nauczycieli naszej szkoły, ukazała się drukiem. Dwuczęściowa monografia (Rys historyczny, Witraże codzienności 2005-2015) to skarbnica wiedzy o przeszłości i teraźniejszości ptaszkowskiej „Jedynki”. Niewątpliwą zaletą publikacji jest bogaty materiał ilustracyjny (archiwalne zdjęcia, dokumenty, współczesne fotografie) pokazujący, jak zmieniało się oblicze szkoły na przestrzeni wieków.

Publikację można zakupić w sekretariacie szkoły w cenie 30 złotych. Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na potrzeby naszych uczniów.

(galeria:2016-03-18-ksiazka)

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Komentarze są wyłączone.

%d bloggers like this: