Press "Enter" to skip to content

Święto Najświętszego Imienia Maryi

Jako wspólnota parafialna w niedzielę, 12 września, w dzień Wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, przeżywaliśmy uroczystość odpustową – patronalne święto naszego kościoła parafialnego oraz naszej parafii. Czciliśmy w tym dniu szczególnie naszą Matkę Bożą Radosną. Pielgrzymów powitał ks. proboszcz Józef Kmak, słowami Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego (1956):

(Maryjo) „Składamy u stóp Twoich siebie samych i wszystko, co mamy: rodziny nasze, świątynie i domostwa, zagony polne i warsztaty pracy (…), wszystkie wysiłki myśli naszej, drgnienia serc i porywy woli (…). Spojrzyj na nas, Pani Łaskawa okiem miłosierdzia Twego i wysłuchaj potężnych głosów, które zgodnym chórem rwą się ku Tobie z głębi serc oddanego Ci ludu Bożego.”

Przypomniał również słowa Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego: „wszystko postawiłem na Maryję…”, a który tego samego dnia wraz z Matką Elżbietą Różą Czacką, został włączony do grona Błogosławionych Kościoła Katolickiego.

Uroczystość tę łączyliśmy z 50. rocznicą święceń kapłańskich ks. Wiesława Gomółki oraz 25. rocznicą święceń kapłańskich ks. Pawła Górskiego. Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył Jubilat, ks. dr Paweł Górski – obecnie proboszcz parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Kazania głosił nasz rodak, ks. prałat prof. Andrzej Michalik. Koncelebrowali księża: ks. dr Stanisław Stelmach, ks. Janusz Kiełbasa oraz ks. mgr Krzysztof Klimczak, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku koło Łącka, który poprzez Triduum Maryjne przygotowywał parafię do uroczystości odpustowej. Uroczystość Odpustową uświetnili swoim udziałem, grą i śpiewem, nasza Orkiestra Dęta oraz Chór parafialny.

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Komentarze są wyłączone.

%d bloggers like this: