Press "Enter" to skip to content

Niezapomniany koncert. Trebunie-Tutki i Urmuli Quintet wystąpili w Ptaszkowej

Ze specjalnym koncertem z cyklu „Duch Gór” w kościele parafialnym w Ptaszkowej wystąpił zespół góralski Trebunie-Tutki. W trasie podczas tych koncertów towarzyszy im zespół Urmuli Quintet – również góralski zespół pochodzący z Gruzji. Połączenie tych dwóch gatunków muzyki góralskiej we wspólnych utworach daje niesamowite brzmienie i nastrój. Trebunie-Tutki – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Urmuli Quintet to kwintet multiinstrumentalistów i wokalistów. Od ponad 20 lat rozsławiają kulturę muzyczną Gruzji. Zespół ma w swym repertuarze niezwykle różnorodny repertuar, zarówno muzykę instrumentalną jak i polifoniczne pieśni, datowane na czasy średniowiecza. Zespół prezentuje całą gamę bogactwa muzyki gruzińskiej, jednej z najstarszych kultur pogranicza Europy i Azji, której nieprzerwane tradycje sięgają tysiące lat wstecz, z uwzględnieniem także współczesności.

Wnętrze naszego kościoła i jego szczególna akustyka – niczym sala koncertowa – pozwoliły zgromadzonej publiczności w pełni cieszyć się odbiorem granych utworów.

Po koncercie lider zespołu Krzysztof Trebunia-Tutka odwiedził naszą parafialną orkiestrę podczas jej copiątkowej próby. Dla specjalnego gościa orkiestra zagrała swoją aranżację wiązanki góralskiej która bardzo spodobała się liderowi zespołu.

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Komentarze są wyłączone.

%d bloggers like this: