Press "Enter" to skip to content

90-cio lecie Orkiestry Dętej z Ptaszkowej

„Dnia 22 listopada czyli w uroczystość Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej założona została kapela instrumentów dętych na chwałę Bożą, ku czci Najświętszej Marii Panny patronki naszej parafii, na chlubę narodu polskiego i naszej gminy, w celu podniesienia oświaty i podniesienia zamiłowania do piękna i sztuki wśród młodego pokolenia, z chęci i zapału miejscowej młodzieży w książce członków zapisanych, a z inicjatywy Pana Pawła Rysiewicza, którego członkowie wyszczególnieni w książce założycielskiej, jednogłośnie i solidarnie wybrali prezesem”.

Tak brzmi zapis w książce protokołów Towarzystwa Przyjaciół Muzyki w Ptaszkowej z 1922 roku. Orkiestra Dęta z Ptaszkowej ma więc 90 lat!

25 listopada 2012 roku, w kościele parafialnym w Ptaszkowej, odprawiona została uroczysta msza święta w intencji żywych i zmarłych członków orkiestry. Po mszy świętej, na cmentarzu parafialnym, dla zmarłych kolegów orkiestra zagrała marsza żałobnego.

Tak wielki jubileusz był okazją do uroczystej kolacji przygotowanej przez KGW w remizie OSP, na której swoją obecnością zaszczycili nas księża pracujący w naszej parafii, władze Gminy Grybów na czele z wójtem Panem Piotrem Krokiem i dyrektor GOK Panią Marią Majcher, przewodniczącym Rady Gminy Panem Janem Radzikiem i księgową Panią Anną Kiełbasa, przedstawiciele sponsorów oraz różnych grup działających na terenie wsi Ptaszkowa, razem z sołtysem wsi Panem Marianem Kruczkiem.
Po części oficjalnej, podczas której członkowie orkiestry dostali okolicznościowe pamiątki a grający najdłużej dyplomy gratulacyjne, rozpoczęła się zabawa taneczna.

Zdjęcia w galerii:

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tej uroczystości:
Betoniarnia „MĘŻYK”, Gmina Grybów, KGW Ptaszkowa, OSP Ptaszkowa, MPK Sp. z o.o. Nowy Sącz, Parafia Ptaszkowa, SHP „SKŁADNICA” Grybów

 

Zarząd i członkowie Orkiestry Dętej w Ptaszkowej

Więcej informacji o działalności Orkiestry na stronie: Parafia -> Chór i Orkiestra (zdjęcia J.Król, PCh)

Komentarze z Facebooka

Komentarz

Leave a Reply

%d bloggers like this: